Kendiniz keşfetmeniz, çözüm üretmeniz ve eyleme geçmeniz için profesyonel ve güvenilir bir yol arkadaşı

Kendinizi stresli, endişeli, öfkeli, yalnız mı hissediyorsunuz, Mutsuz ve moralsiz mi hissediyorsunuz?

Yaşamınızdaki bir kayıp veya bir değişimle baş etmekte zorlanıyor musunuz?

Hayatınızdaki zorlu bir dönemi atlatmakta desteğe mi ihtiyacınız var veya geçmişte yaşadıklarınızın etkisinden kurtulamıyor musunuz?

Kendinizi daha iyi tanımak ve çevrenizle iyi ilişkiler mi kurmak istiyorsunuz?

İşte bütün bu sebepler yüzünden, insanlar bir rehbere ve danışmana ihtiyaç duyabilirler.

 

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik danışmanlık, uzman kişiler tarafından verildiğinde etkili olur. Kendinizi tanımanız, farkındalık kazanmanızı, problemlerinizi tanımlayabilmeniz ve kendi çözüm yollarınızı ve seçeneklerinizi görebilmeniz, yeni kararlar alabilmeniz, çevrenizle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim kurmanız için yapılan profesyonel bir yardım sürecidir. Kişisel gelişiminiz için çalışmada ortamın güvenilir olması ve konuşulan konuların gizliliği danışmanlık hizmetlerimde ön-koşuldur.

Sizi olduğunuz gibi kabul eden ve görüşme boyunca size karşı olumlu ve özenli davranan, size değer veren bir danışmanla çalışmanız, içinizde gizli kalmış güçlerinizi harekete geçirmeniz yönünde değerli bir deneyim olacaktır.

Yaklaşım ve Yöntem

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik eğitimimin üzerine, iş dünyasında edindiğim tecrübelerle, son dönemde aldığım Transaksiyonel Analiz ve İntegratif İlişkisel Danışmanlık yöntemleri bireysel danışmanlıklarımda kullandığım yaklaşımlardır.

Anlaşma

Bireysel danışmanlık hem danışanın hem danışmanın etkileşim halinde olduğu ve her iki tarafın da sorumluluklarının olduğu bir ilişkidir. ilk görüşmemizden önce okumanız için size önce Bireysel Danışmanlık Bilgi formunu göndereceğim. İlk görüşmemizde bu formun üzerinden birlikte geçip, birlikte devam etme/etmeme kararını verebiliriz. Bu doküman bizim aramızdaki anlaşma metnimiz olacak.

Süre ve Sıklık

Danışmanlık süresi sizin tarafınızdan belirlenir. Bazen danışmanlığa ihtiyaç duyduğunuz konu çok spesifik, özel ve kısa zamanda odaklanmayla yaklaşık 6-8 görüşmede tamamlanabilir. Bazen de yaşamınızın zor bir döneminde, daha derin konularda kendinize dönük keşifler yapmanız gerekebilir.Bu durumda daha uzun zaman danışmanlık almanız gerekebilir. Görüşmeler haftada 1 ve yaklaşık 50 dakika olarakgerçekleşmektedir.

Gizlilik

Üyesi olduğum mesleki örgütlerin etik kuralları çerçevesinde yaptığımız görüşmeler gizli kalacaktır. Süpervizyon çalışmalarımda veya farklı eğitim çalışmalarında isimsiz vaka olarak anılabilir.