Eyl 9

Transaksiyonel Analiz’i Uzaktan Öğrenebilirsiniz

Etiketler:  

webinar1

Transaksiyonel Analiz’i uzaktan öğrenebilirsiniz.
TA Gelişim Grubu webinarlarımıza katılabilirsiniz.
İçerik olarak İstanbul’da 2 günde yaptığımız çalışmaların aynısı olacak. Tek farkı, bilgisayar başında görüntülü bir grup çalışmasıyla bunu gerçekleştireceğiz. Ancak uzun saatler bilgisayar başında çalışmamız odaklanma ve konfor açısından çok uygun olmayacağı için, 12 saatlik bu çalışmayı 3 saat x 4 günde tamamlamayı planlıyorum.

Transaksiyonel Analiz Gelişim Grubu çalışmalarına katılarak bu analiz metodunu öğrenebilir, kendinizin ve çevrenizdekilerin iletişim biçimlerini, çalışma stillerini tanıyabilirsiniz. Daha huzurlu, sağlıklı bir iletişime dayanan işbirlikleri kurabilirsiniz. Yaşamınızdaki psikolojik oyunlarını kolaylıkla farkedebilir, ve durdurabilrsiniz. Kendinizin ve çevrenizdekilerin motivasyon unsurlarının farkına varabilir ve etkili ilişkiler kurabilirsiniz.

Transaksiyonel Analiz Gelişim Grubunda amacımız, katılımcıların TA kavramlarını öğrenerek, kişisel etkinliklerini artırmaları, etkileşimde bulundukları kişilerle ilişki ve işbirliklerini geliştirmeleri ve böylelikle olumlu, özerk ve doygun bir yaşama sahip olmalarını kolaylaştırmaktır.
Çalışmanın sonunda katılımcıların TA kavramlarını içselleştirmeleri ve ustaca kullanmaları beklenmektedir.
Böylelikle psikolojik danışman, eğitimci, koç, mentor veya yönetici olarak kişisel etkinliklerinin artması ve çevreleriyle güvene dayalı, verimli çalışma ortamı yaratmaları TA kavramlarını, kendileri için kullanmaları çevreleriyle mutlu, doygun bir ilişki ortamı yaratılmasında yaratıcı ve pratik bilgiler kazanmaları hedeflenmektedir.

Transaksiyonel Analiz Gelişim Grubuna katılacak kişilere aşağıdaki TA kavramları çalışılacaktır.
TA Felsefesi/ Ego Durumları/ Temas iletileri/ Yaşam Pozisyonları/ Zamanı yapılandırma/ Psikolojik Oyunlar/ Çalışma stilleri/ Yaşam senaryoları
Bu kavramları öğrendiklerinde kendileri ve çevrelerinyle ilgili analizler yapmaya kolaylıkla başlayabilecekler. Bu kavramları kullanarak yapacakları analizleri ve eğitimcinin vereceği soru yönergelerinin yardımıyla Kendi TA dosyalarını/ portföylerini hazırlamaları istenmektedir.

İngiltere’de bulunan International Centre for Developmental Transactional Analysis tarafından atanan konu uzmanı tarafından incelenip değerlendirilecek ve eğitimlerin sonunda portföylerini /dosyalarını tamamlayan başarılı katılımcılara TA Kişisel Gelişim Ödülü ( Transactional Analysis Personal Develoment Award) sertifikası verilecektir. Portföy çalışması ayrıca ücretlendirilmektedir.

Webinar için bilgisayarınıza https://zoom.us/ programını ücretsiz yüklemelisiniz. Daha sonra her oturum için size ayrı bir link gönderilecektir.

Çalışma Takvimi şu şekilde planlanmaktadır.
24 Eylül 19:00-22:00
1 Ekim 19:00-22:00
8 Ekim 19:00-22:00
15 Ekim 19:00-22:00

Kayıt : Kontenjan kısıtlı olduğundan (0555 266 63 33) numaralı telefonlardan arayarak ön kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz.
Eğitimci: Soley Sezgin Akten, Psikolojik Danışman

Başvuru Tel : 0555 2666333
e-posta: soley@physised.com

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yapın

reset all fields